AKTUALNOŚCI

Ciekawe projekty na bazie kontenerów morskich

Po raz kolejny mieliśmy okazję wykonać na zlecenie naszych klientów niezwykle interesujące projekty kontenerów, dla których wspólnym mianownikiem było wykorzystanie jako podstawy kontenera morskiego. Tym razem były to: kontener mieszkalny dla pracowników z branży offshore oraz kontener pełniący funkcję specjalnej obudowy dla instalacji technicznej.

izolowane kontenery morskie

Kontenery morskie, świetnie nadają się do projektów, w których potrzebny jest mocny i wytrzymały szkielet odporny na trudne warunki atmosferyczne. Dzięki mocnej ramie zbudowanej z grubych profili stalowych ich ładowność wynosi około 30 ton. Ściany wykonane ze specjalnego rodzaju stali - corten steel zapewniają odpowiednią sztywność i odporność na uszkodzenia. Na podłodze zamontowana jest natomiast bardzo wytrzymała sklejka kontenerowa o grubości 28 mm.

Kontenery morskie występują w kilku typowych wymiarach zgodnych z normą ISO. Najpopularniejsze są kontenery 20 i 40 stopowe, czyli odpowiednio o długości 6 i 12 metrów, przy szerokości 2,43 metra. Więcej informacji na temat oferowanych przez nas kontenerów morskich można znaleźć tutaj.

przeróbka kontenera morskiego 40'

Jak widać na zamieszczonych zdjęciach wykonujemy wszelkiego rodzaju przeróbki kontenerów morskich, dzięki czemu kontenery te zyskują nowe zastosowania.

Jedną z najczęstszych modyfikacji jest dołożenie izolacji w postaci płyt warstwowych, które montowane są po wewnętrznej stronie ścian i dachu. Uzyskiwana jest w ten sposób niezbędna w kontenerze mieszkalnym izolacja termiczna.

Z kolei w przypadku kontenerów będących obudowami dla różnego rodzaju agregatów, czy sprężarek często stosuje się specjalną płytę warstwową o perforowanych ścianach, która oprócz izolacji termicznej zapewnia także izolację akustyczną, skutecznie ograniczając uciążliwy hałas urządzeń pracujących w kontenerze.

przeróbka kontenera morskiego
dodatkowe drzwi w kontenerze morskim
zabudowa klimatyzatora w kontenerze morskim

Produkowane przez nas kontenery są wyposażane w instalację elektryczną, montujemy oświetlenie i grzejniki elektryczne. Możliwe jest także zamontowanie klimatyzacji, a nawet schowanie jej w specjalnie zaprojektowanej wnęce, tak żeby urządzenie to nie było narażone na zniszczenie podczas przeładunku lub transportu kontenera. Na specjalne zamówienie wykonujemy także zabudowę meblową.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, którego pracownicy pomogą przy wyborze odpowiednich rozwiązań i doradzą najlepszy rodzaj kontenera dla danego zastosowania. Dla każdego zapytania nasz dział konstrukcyjny opracowuje szczegółowy rysunek techniczny będący podstawą wyceny.

zabudowa meblowa w kontenerze