FAQ

Produkcja i sprzedaż kontenerów

Produkowane i oferowane przez nas rodzaje kontenerów można znaleźć na stronie https://www.anga.pl/oferta/sprzedaz/. W przypadku niestandardowych kontenerów, których nie ma na stronie internetowej prosimy o przesłanie zapytania na anga@anga.pl
Należy przesłać zapytanie ofertowe za pomocą e-mail na adres anga@anga.pl. W zapytaniu powinny znaleźć się podstawowe informacje jak rodzaj kontenera, wymiary, ilość, konfiguracja, adres dostawy. Można również skontaktować się telefoniczne z działem handlowym.
Nie jest to niezbędne jednak zdecydowanie ułatwi i przyspieszy przygotowanie przez nas oferty. Rysunek może być odręczny. Najlepiej jeśli będzie to rzut z góry z naniesionymi wymiarami, rozmieszczeniem okien, drzwi oraz pomieszczeniami i wyposażeniem. Alternatywnie prosimy o przesłanie opisu kontenera (wymiary, ilość kontenerów, jak duże i ile ma być pomieszczeń, jaka ma być ich funkcja).
Załącznikiem do naszej oferty jest przygotowywany bezpłatnie rysunek ofertowy kontenerów, który zawiera rzut z góry kontenera wraz z wyposażeniem, widoki oraz specyfikację techniczną. Rysunek ofertowy nie jest projektem budowlanym.
Kontenery morskie mają wymiary określone przez normę ISO. Do najbardziej popularnych należą kontenery 20 i 40 stopowe. Szczegółowe wymiary kontenerów morskich można znaleźć na stronie https://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-morskie/#wymiary. Dla pozostałych kontenerów wymiar może być dowolny o ile nie przekracza 8 x 3 metra
Kontenery biurowe można łączyć ze sobą zarówno długim jak i krótkim bokiem. W ten sposób można uzyskać dowolną powierzchnię. Możliwe jest również piętrzenie kontenerów do jednego piętra.
Istnieją różne metody izolacji kontenerów. Do najpopularniejszej należy użycie płyty warstwowej, która może mieć rdzeń ze styropianu, wełny mineralnej lub poliuretanu. Możliwe jest również ocieplanie ścian kontenera za pomocą wełny mineralnej lub natrysku pianką poliuretanową. Parametry izolacyjności ścian można znaleźć na stronie https://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-biurowe/#rodzaje_scian
Kontenery biurowe zaprojektowane są jako pomieszczenia całoroczne. Dzięki izolacji i ogrzewaniu elektrycznemu można je komfortowo użytkować w każdych warunkach pogodowych. Oferujemy różne rodzaje materiałów izolacyjnych o różnej grubości dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie parametrów izolacyjności porównywalnych do tradycyjnego budynku.
W przypadku kontenerów biurowych rama kontenera może być w dowolnym kolorze z palety RAL. Ściany zazwyczaj wykonane są z płyty warstwowej, która dostępna jest w kilku podstawowych kolorach oferowanych przez producenta (np. biały, szary, grafitowy, niebieski, czerwony).
Jako producent kontenerów mamy możliwość wyprodukowania dowolnego kontenera zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami klienta.
Termin realizacji zależy od rodzaju kontenera oraz jego konfiguracji. Zazwyczaj wynosi on od 6-8 tygodni.
W naszej ofercie posiadamy dostępne od ręki lub w bardzo krótkim okresie dostawy kontenery morskie. Również kontenery używane są dostępne od ręki. Pozostałe kontenery ze względu na możliwość dopasowania ich do potrzeb Klienta i wyboru dowolnej konfiguracji produkowane są tylko na zamówienie.
Należy przesłać zamówienie w formie pisemnej (na przykład e-mailem) powołując się na numer oferty oraz rysunku ofertowego. Możliwe jest również podpisanie umowy sprzedaży.
Nie prowadzimy sprzedaży kredytowej kontenerów. Akceptujemy natomiast finansowanie za pomocą leasingu. W takiej sytuacji należy zgłosić się do dowolnej firmy leasingowej w celu określenia warunków leasingu w zależności od Państwa zdolności kredytowej. Następnie zostanie podpisana umowa trójstronna (pomiędzy leasingodawcą, leasingobiorcą oraz producentem kontenerów).
Nowe kontenery morskie posiadają certyfikat CSC. Na pozostałe kontenery możemy na życzenie dostarczyć deklaracje właściwości użytkowych materiałów użytych do ich produkcji.

Wynajem kontenerów

Należy przesłać zapytanie ofertowe za pomocą e-mail na adres anga@anga.pl. W zapytaniu powinny znaleźć się ilość i rodzaj kontenerów, adres dostawy oraz długość najmu. Można również skontaktować się telefoniczne z działem handlowym.
Minimalny okres najmu to jeden miesiąc. Jeżeli chcą Państwo wynająć kontenery na krótszy okres prosimy o kontakt z działem handlowym. Nie określamy maksymalnej długości najmu kontenerów. Można je wynajmować tak długo jak są potrzebne.
Koszt najmu zależy od rodzaju i ilości kontenerów, adresu dostawy oraz długości okresu najmu. Im dłuższy okres najmu tym niższą stawkę miesięczną możemy zaoferować. Szczegółowy cennik można uzyskać telefonicznie lub wysyłając zapytanie ofertowe.
Kontenery wynajmujemy w województwie pomorskim.
Tak, oferujemy kompleksową usługę obejmującą transport kontenerów samochodem typu HDS wraz z rozładunkiem.
Należy złożyć pisemne zamówienie (na przykład za pomocą e-maila) zawierające dane firmy, adres dostawy, okres najmu, osobę kontaktową oraz rodzaj i ilość wynajmowanych kontenerów. Otrzymają Państwo umowę w wersji elektronicznej do podpisu oraz fakturę pro forma na przedpłatę. Należy odesłać mailem skan podpisanej umowy oraz potwierdzenie przelewu. Po otrzymaniu tych dokumentów kontenery zostaną dostarczone pod wskazany adres.
Przy każdym wynajmowanym kontenerze pobierana jest kaucja, która stanowi zabezpieczenie na poczet ewentualnych uszkodzeń lub zniszczenia kontenera. Kaucja zwracana jest w całości po zakończeniu najmu i uiszczeniu wszelkich płatności.
Jeżeli kontener zwrócony jest w takim samym stanie w jakim został wynajęty nie pobieramy opłaty za sprzątanie. W przeciwnym wypadku koszt sprzątania kontenera zostanie doliczony do faktury za transport powrotny.

Jak przygotować się do dostawy kontenerów

Tak, oferujemy kompleksową usługę obejmującą transport kontenerów samochodem typu HDS wraz z rozładunkiem.
Samochód HDS, który dostarcza kontenery ma dość ograniczony zasięg, który zależy od ciężaru kontenera, jego gabarytów oraz sposobu w jaki ciężarówka może ustawić się w stosunku do miejsca rozładunku. Z reguły kontener można podać na odległość do 10 metrów od samochodu.
Samochody ciężarowe dostarczające kontenery potrzebują odpowiedniej przestrzeni manewrowej oraz utwardzonej drogi o odpowiedniej szerokości. Przykładowe parametry takiego samochodu i jego wymagania można znaleźć na stronie: https://www.anga.pl/dodatkowe-informacje-dla-klientow/
Wszystkie instalacje sanitarne i elektryczne wewnątrz kontenera są wykonane na etapie produkcji. Żeby użytkować kontener wystarczy podłączyć do kontenera media (prąd oraz wodę), co leży po stronie Zamawiającego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.anga.pl/dodatkowe-informacje-dla-klientow/
Przygotowanie posadowienia leży po stronie Zamawiającego. Udzielamy wszelkich niezbędnych informacji potrzebnych do przygotowania posadowienia.
Konieczność uzyskania pozwolenia na postawienie kontenerów zależeć może od powierzchni, funkcji, którą będą pełniły, czy długości okresu, który będą użytkowane. Właściwe informacje najlepiej uzyskać w odpowiednim urzędzie.

Użytkowanie kontenerów

Wszelkie informacje dotyczące użytkowania kontenerów znajdują się w instrukcji obsługi kontenerów, którą można pobrać ze strony https://www.anga.pl/pliki-do-pobrania/.
Na wszystkie nowe kontenery udzielamy 12 lub 24 miesięcznej gwarancji w zależności od rodzaju kontenera. Warunki gwarancji można pobrać ze strony https://www.anga.pl/pliki-do-pobrania/
Podnoszenie kontenera możliwe jest przy pomocy dźwigu / samochodu HDS. Kontenery wyposażone są w 4 otwory zaczepowe umiejscowione w górnych narożnikach kontenerów. Należy zachować kąt co najmniej 60 stopni pomiędzy liną zawiesia, a linią horyzontalną.
Podnoszenie za pomocą wózka widłowego możliwe jest tylko w przypadku kontenerów wyposażonych w kieszenie. Rozstaw wideł musi być zgodny ze specyfikacją techniczną kontenera.
Waga typowego kontenera biurowego o wymiarach 6 x 2,4 metra wynosi w przybliżeniu 2,5 tony, a morskiego 2,2 tony.
Kontenery biurowe można maksymalnie piętrzyć do jednego piętra. Dla kontenerów morskich odpowiednia informacja znajduje się na drzwiach kontenera (Allowable stacking weight).
Zależy to od rodzaju kontenera. Na przykład w kontenerach biurowych woda z dachu odprowadzana jest do otworów w dolnych narożach za pomocą specjalnych rur spustowych zabudowanych w słupkach kontenerów. W kontenerach morskich woda swobodnie spływa na boczne ściany.
Aby uniknąć gromadzenia się wody na dachu należy okresowo oczyszczać rynny kontenera biurowego.
W przypadku obfitych opadów śniegu należy usuwać śnieg z dachu kontenera.
Maksymalne obciążenie podłogi zależy od rodzaju i typu kontenera. Dla kontenera biurowego standardowo wynosi 200 kg / m2, w przypadku kontenerów morskich informację o ładowności można znaleźć na drzwiach kontenera.