Kontenery socjalne i szatniowe

 • Kontenery biurowe
 • Kontenery handlowe
 • Kontenery mieszkalne
 • Zaplecze biurowe
 • Kontenery socjalne i szatniowe
 • Kontenery sanitarne
 • Stróżówki

Wypróbuj oferowane przez naszą firmę kontenery socjalne, z których w łatwy sposób stworzysz dopasowane do potrzeb Twoich pracowników zaplecze szatniowo-sanitarne.

Kontenerowe zaplecze szatniowe oprócz tego, że może być dostarczone w ciągu zaledwie kilku tygodni, posiada również inne charakterystyczne dla kontenerów zalety, takie jak:

 • możliwość dowolnej konfiguracji
 • możliwość późniejszej rozbudowy
 • możliwość łatwego przeniesienia w inne miejsce
 • nieporównywalnie niższy koszt inwestycji w stosunku do tradycyjnego budownictwa.

kontener socjalny - zaplecze szatniowe

Zaplecze szatniowe może być wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia sanitarne, a układ pomieszczeń może uwzględniać różne potrzeby, np. występowanie szatni brudnej/czystej lub damskiej/męskiej.

Kontenery socjalne są oczywiście zaprojektowane do użytku zewnętrznego, możliwe są jednak również dostawy wewnątrz dużych hal produkcyjnych, czy logistycznych.

Zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Kontener socjalny jako szatnia kontenerowa

Zapraszamy do zapoznania się z przykładowym projektem zaplecza szatniowego o powierzchni około 60 m2. Zaplecze składa się z 4 kontenerów socjalnych, w których znajdują się następujące pomieszczenia:

 • kuchnia/jadalnia ze zlewem
 • szatnia
 • pomieszczenie sanitarne wyposażone w 3 kabiny prysznicowe, 3 umywalki, wc

Ściany zestawu wykonane są z płyty warstwowej, która jest odporna na wilgoć i łatwo ją utrzymać w czystości. Na podłodze znalazła się trwała wykładzina PCV przeznaczona do intensywnie użytkowanych pomieszczeń przemysłowych. Na specjalne życzenie kontenery możemy również wyposażyć w proste meble oraz szafki BHP.

Szczegółowe informacje i wymiary można znaleźć w znajdującym się w sekcji pliki do pobrania, w dolnej części strony rysunku w formacie pdf.

rzut kontenerowego zaplecza socjalnego
zaplecze kontenerów szatniowych

Przykładowy projekt szatni kontenerowej przepustowej

W sytuacji, kiedy pracownicy wykonują prace powodujące znaczne zabrudzenie lub mają kontakt z niebezpiecznymi bądź trującymi substancjami pracodawca zobowiązany jest zapewnić szatnię przepustową - potocznie zwaną szatnią "czystą i brudną". Ruch użytkowników odbywa się z szatni czystej do brudnej i na odwrót wyłącznie poprzez zespół sanitarny z natryskami.

Przykładowy projekt szatni kontenerowej tego typu zbudowanej z 3 standardowych kontenerów socjalnych przedstawiają rysunki obok. Całkowita powierzchnia zestawu to około 43 m2. Zewnętrzne kontenery posiadają oddzielne wejścia i pełnią funkcję szatni czystej oraz brudnej. Środkowy moduł sanitarny oprócz 2 pryszniców i 2 kabin wc wyposażono również w pisuary i umywalki. Ciepłą wodę zapewnia duży bojler elektryczny, a ogrzewanie - grzejniki elektryczne.

Ściany zestawu wykonane są z odpornej na zmywanie płyty warstwowej, a na podłodze przewidziano przemysłową wykładzinę PCV przeznaczoną do intensywnie użytkowanych pomieszczeń przemysłowych.

Szczegółowe informacje i wymiary można znaleźć w znajdującym się w sekcji pliki do pobrania, w dolnej części strony rysunku w formacie pdf.

szatnia kontenerowa brudna-czysta-rzut
niebieskie kontenery socjalne pełniące funkcję szatni

Kontenerowa szatnia dla drużyny sportowej

Kolejny przykład szatni zbudowanej tym razem z 4 kontenerów socjalnych prezentują rysunki obok. Jest to szatnia przeznaczona dla dwóch drużyn sportowych. Dla każdej z drużyn zaprojektowano oddzielnie pomieszczenie szatniowe oraz blok sanitarny z prysznicami, ustępami wc oraz umywalkami. Przewidziano również miejsce na mały magazynek sprzętów sportowych oraz pomieszczenie z toaletą dla trenerów lub sędziów. Projekt ten może być z powodzeniem wykorzystany przy gminnych boiskach lub innych obiektach sportowych.

Jak wszystkie kontenery produkowane przez naszą firmę zestaw ten otrzymał pełną instalację elektryczną, ogrzewanie zrealizowane za pomocą grzejników elektrycznych oraz duży bojler elektryczny zapewniający ciepłą wodę. Zarówno ściany jak i podłoga są wykonane z trwałych i łatwo zmywalnych materiałów. W razie potrzeby układ kontenerów może zostać dowolnie zmieniony i dopasowany do indywidualnych potrzeb zamawiającego.

Rysunek kontenerów zawierający szczegółowe wymiary oraz oferowane przez nas wyposażenie można pobrać w sekcji pliki do pobrania, w dolnej części tej  strony.

szatnia kontenerowa dla drużyny sportowej - rzut
sportowa szatnia kontenerowa - przekrój

Dane techniczne

ikona wymiar

Wymiary zewnętrzne

Najczęściej stosowany jest standardowy wymiar pojedynczego modułu, który wynosi 6 x 2,4m (długość x szerokość). Jeżeli jest taka potrzeba wymiar ten możemy powiększyć maksymalnie do 8 x 3 m.
Powierzchnie powyżej 8 x 3 m uzyskuje się poprzez łączenie pojedynczych modułów w zestawy, dzięki czemu maksymalna powierzchnia kontenerowego zaplecza szatniowego jest niemal nieograniczona.

ikona ściany

Budowa ścian

W kontenerze socjalnym ze względu odporność na zabrudzenia i wilgoć najlepiej sprawdzą się ściany zbudowane z płyty warstwowej. Wewnętrzna strona płyty warstwowej to gładka ocynkowana blacha, którą jest łatwo zmywalna i dlatego też łatwo utrzymać ją w czystości.

ikona izolacja

Izolacja

W kontenerach socjalnych jako izolację najczęściej proponujemy styropian, który występuje w następujących grubościach: 75, 100 lub 150 mm. Możliwe jest również zastosowanie posiadającego jeszcze lepsze parametry izolacyjności poliuretanu.
Podłoga oraz dach posiadają izolację o grubości odpowiednio 120 oraz 130 mm.

ikona podłoga

Podłoga / wykładzina

W kontenerach socjalnych stosujemy wysokiej jakości wykładzinę przemysłową klasy 34/43. Jest ona ułożona na płycie OSB, a w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wodą jak kabiny prysznicowe czy umywalnie na całkowicie wodoodpornej płycie wiórowo-cementowej.

ikona

Możliwe dodatkowe wyposażenie

Możliwość dowolnej konfiguracji kontenerów i wyposażenia ich min. w wyposażenie sanitarne, aneks kuchenny, proste meble, szafki BHP itp.

ikona elektryka

Wyposażenie elektryczne

Do standardowego wyposażenia kontenerów socjalnych należą Instalacja elektryczna, oświetlenie oraz grzejniki elektryczne. Ciepła woda uzyskiwana jest dzięki elektrycznym ogrzewaczom wody (bojlerom), których wielkość i ilość dobierana jest po określeniu przez zamawiającego potrzeb.

Galeria

Pliki do pobrania

Szatnia z czterech kontenerów socjalnych KP100 332.44 KB
2021-08-23
Kontenerowa szatnia przepustowa z trzech kontenerów socjalnych KP100 287.44 KB
2021-08-23
Kontenerowa szatnia przepustowa z siedmiu kontenerów socjalnych KP100 327.94 KB
2021-08-23
Szatnia kontenerowa dla drużyny sportowej 347.56 KB
2021-08-23