Kontenery handlowe

  • Kontenery biurowe
  • Kontenery handlowe
  • Kontenery mieszkalne
  • Zaplecze biurowe
  • Kontenery socjalne i szatniowe
  • Kontenery sanitarne
  • Stróżówki

Atrakcyjny, nowoczesny wygląd zewnętrzny oraz możliwość dowolnej adaptacji do potrzeb klienta to główne zalety kontenerów handlowych. Dzięki zastosowaniu dużych przeszkleń uzyskujemy pomieszczenia, które mogą pełnić funkcję salonu sprzedaży, pawilonu handlowego lub nowoczesnej siedziby firmy.

Produkujemy kontenery handlowe w różnych wymiarach i konfiguracjach. Przy większych powierzchniach pojedyncze moduły łączone są długim lub krótkim bokiem w zestaw, co pozwala na stworzenie niemal nieograniczonej przestrzeni. Na bogatej liście dodatkowego wyposażenia można znaleźć na przykład dowolnej wielkości witryny w odpowiednio dobranej kolorystyce, przyciemnione szyby ograniczające nadmierne nagrzewanie się wnętrza, wykonanie dodatkowej ozdobnej elewacji, elementy dekoracyjne jak na przykład attyka, montaż klimatyzacji, wyposażenia sanitarnego itp.

Kontener, pawilon handlowy

Kontener handlowy - przykładowy projekt

Przykładowy projekt kontenera handlowego składającego się z 3 modułów.

Kontener handlowy
kontenery handlowe - projekt

Zestaw 3 kontenerów o całkowitej powierzchni około 40m2 został podzielony na 2 części - handlową oraz zaplecze z częścią sanitarną i aneksem kuchennym. Elewacja części handlowej jest w dużej mierze przeszklona. Możliwe jest zastosowanie zarówno witryn PCV jak i aluminiowych. Górna rama zestawu została ozdobiona dodatkowo attyką.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym rysunkiem projektu w sekcji pliki do pobrania na dole strony.

Kontenery handlowe – rodzaje elewacji

W standardowym wykonaniu ściany kontenerów handlowych zbudowane są z płyty warstwowej. Płyta dostępna jest w kilkunastu podstawowych kolorach oraz w zależności od rodzaju rdzenia charakteryzuje się różnym współczynnikiem izolacyjności.

Jako alternatywne rozwiązanie proponujemy obudowanie kontenerów dodatkową elewacją, która może być wykonana na przykład ze stalowych kasetonów lub płyt kompozytowych. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć przykładowych kontenerów, które zostały wykonane w takiej technologii.

Kontener handlowy elewacja stalowa i witryna
Kontener handlowy ze stalowym kasetonem

Kontener z elewacją ze stalowych kasetonów - wizualizacja

kontener handlowy - elewacja stalowy kaseton

Kontener handlowy z elewacją ze stalowych kasetonów

Kontener handlowy z elewacją z płyty Alubond

Kontener z elewacją z płyty kompozytowych

Dane techniczne

ikona

Wymiary zewnętrzne

Standardowo kontenery handlowe produkujemy jako moduły 20 stopowe tzn. o długości 6 metrów i szerokości 2,4 metra. Możliwa jest jednak dostawa modułów o dowolnych innych wymiarach pod warunkiem że nie przekraczają one 8 metrów długości i 3 metrów szerokości.
Jeżeli potrzebna jest większa powierzchnia niż 8x3 możemy ją uzyskać poprzez łączenie modułów w zestaw kilku lub kilkunastu kontenerów.

ikona

Budowa ścian

Jako domyślne rozwiązanie proponujemy ściany wykonane z płyty warstwowej. W tej opcji wewnętrzne wykończenie kontenerów stanowi gładka ocynkowana blacha. 
Alternatywnie możemy zaproponować ścianę zbudowaną w następujący sposób: zewnętrzna część ściany to płaski panel elewacyjny (przykładowe zdjęcie), a wewnętrzne wykończenie stanowi dostępna w wielu kolorach płyta meblowa (laminowana).
Na specjalne zamówienie możemy również zaprojektować i wykonać dodatkową zewnętrzną ozdobną elewację z uzgodnionych z zamawiającym materiałów.

ikona

Izolacja

Wszystkie produkowane przez nas kontenery posiadają izolację zapewniającą możliwość komfortowego całorocznego użytkowania niezależnie od warunków atmosferycznych. Grubość izolacji ścian w zależności od wybranej opcji może mieścić się pomiędzy 75 a 150 mm. Podłoga oraz dach posiadają izolację o grubości odpowiednio 120 oraz 130 mm. Możliwe są także różne rodzaje materiałów izolujących. Szczegółowe parametry znajdziesz tutaj.

ikona

Podłoga / wykładzina

W kontenerach jako wykończenie podłogi najlepiej sprawdza się wykładzina PCV. Stosujemy przemysłową wykładzinę  renomowanego producenta o klasie 34/43. Dzięki bogatej kolorystyce oraz dużej ilości wzorów, wybór odpowiadającego Państwu wyglądu nie powinien stanowić żadnego problemu. Wykładzina układana jest na płycie OSB, a w pomieszczeniach sanitarnych na wodoodpornej płycie wiórowo-cementowej.

ikona

Możliwe dodatkowe wyposażenie

Kontenery handlowe możemy dostarczyć jako otwarte pomieszczenie typu open space lub wyposażyć je w szereg dodatkowych opcjonalnych elementów, takich jak na przykład: zaplecze sanitarne z wc, aneks kuchenny, klimatyzacja, proste meble, rolety na okna, ścianki i przeszklenia wewnętrzne itp.

ikona

Wyposażenie elektryczne

W standardzie kontenery wyposażone są w instalację elektryczną, oświetlenie oraz grzejniki elektryczne. Rozmieszczenie oraz ilość poszczególnych elementów, a także wyposażenie kontenerów w dodatkowe niestandardowe elementy można dowolnie uzgodnić na etapie przygotowywania przez nas oferty.

Galeria

Pliki do pobrania

Kontener handlowy z witryną KPH100 216.64 KB
2021-08-23
Zestaw 3 kontenerów handlowych KP100 301.17 KB
2021-08-23