AKTUALNOŚCI

Kontener budowlany niezbędny na każdej budowie

Na niemal każdej większej budowie znajduje się zaplecze dla pracowników biurowych i fizycznych składające się z pomieszczeń biurowych, socjalnych, czy sanitarnych. Najczęściej do budowy takiego zaplecza wykorzystuje się kontener budowlany. W poniższym wpisie przedstawiamy różne rodzaje kontenerów budowlanych oraz najważniejsze aspekty, na które należy zwrócić uwagę planując organizację kontenerowego zaplecza budowy.

kontenery budowlane - zaplecze budowy

Kontener budowlany – w jaki sposób jest wykonany?

Najważniejszym elementem produkowanych przez nas kontenerów budowlanych jest niezwykle solidna, spawana stalowa rama, na której opiera się cała konstrukcja kontenera. Dzięki niej nasze kontenery można wielokrotnie przewozić z budowy na budowę. Jest to niezwykle istotne w przypadku firm budowlanych, które realizują swoje prace w różnych lokalizacjach i potrzebują mobilnych pomieszczeń, które zaraz po zakończeniu prac można dostarczyć na kolejną budowę.

W górnych narożnikach ramy znajdują się specjalne otwory (naroża kontenerowe), które pozwalają na zaczepienie haków dźwigu lub samochodu typu HDS.

Kontenery budowlane posiadają doskonałą izolację, tak żeby zapewnić komfort pracy niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku. Dostępne rodzaje izolacji oraz jej parametry można sprawdzić na https://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-biurowe/#rodzaje_scian.

W produkowanych przez nas kontenerach budowlanych stosujemy ściany wykonane z płyty warstwowej. Dzięki temu zmiana konfiguracji lub rozbudowa o kolejne moduły jest bardzo prosta.

Standardowy wymiar kontenera budowlanego wynosi 6 x 2,4 metra i jest taki sam jak popularnego 20 stopowego kontenera morskiego. Na specjalne życzenie produkujemy również kontenery budowlane w innym rozmiarze.

Dla większych powierzchni kontenery łączy się w zestawy, a wnętrze aranżuje w dowolny sposób za pomocą ścianek działowych.

Jeżeli na budowie nie ma dużo miejsca pod zaplecze warto skorzystać z możliwości piętrzenia kontenerów. W takim przypadku dostarczamy stalowe schody zewnętrzne wraz z podestami lub schody zabudowane wewnątrz kontenera.

biuro z kontenerów budowlanych
stróżówka na budowie

Rodzaje kontenerów budowlanych

Kontenery budowlane mogą pełnić różne funkcje w zależności od potrzeb danej budowy:

 

 

Projekt biura budowy z kontenerów

Przedstawiamy przykładowy projekt zaplecza biurowego budowy, które mieliśmy przyjemność wyprodukować dla jednego z naszych klientów.

W dostarczonych kontenerach oprócz pomieszczeń biurowych przewidziano zgodnie z życzeniem klienta zaplecze sanitarne i socjalne. Kuchnia została wyposażona w urządzenie wielofunkcyjne z umywalką, lodówką i płytą grzewczą. W środku znajduje się także mała salka konferencyjna, a na piętro prowadzą stalowe zewnętrzne schody z podestem i stopniami z krat pomostowych.

Jako producent jesteśmy w stanie wyprodukować dowolny rodzaj kontenera biurowego, socjalnego, czy sanitarnego. Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem oferty prosimy o przesłanie zapytania ze szczegółowymi wymaganiami . Na tej podstawie przygotujemy rysunek ofertowy oraz wycenę.

Biuro budowy z kontenerów

Poniżej rysunek rozkładu pomieszczeń oraz widok elewacji.

kontenery budowlane - biuro budowy
rozładunek kontenerów budowlanych
rozładunek kontenerów budowlanych
kontenery budowlane
Wnętrze kontenerów budowlanych

Kontenerowe biuro sprzedaży na budowie

Kontenery na budowie to nie tylko przestrzeń dla pracowników stricte odpowiedzialnych za budowę. Deweloperzy na wczesnym etapie budowy bardzo często szukają również pawilonów handlowych, w których mogą prowadzić sprzedaż budowanych mieszkań. W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowoczesne kontenery handlowe, które doskonale nadają się na biura sprzedaży.

kontenery handlowe - biuro sprzedaży na budowie

Zakup, czy wynajem kontenerów?

Polecamy Państwu kontenery budowlane w ofercie zarówno na sprzedaż jak i wynajem. Przy krótkich budowach wynajem kontenerów wydaje się być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Jeżeli budowa będzie trwała dłużej niż kilkanaście miesięcy warto rozważyć zakup kontenerów.

W przypadku sprzedaży będziemy mogli Państwu zaoferować dużo więcej opcji konfiguracji oraz możliwość dopasowania kontenerów do specyficznych niestandardowych wymagań.

Do jednych z możliwych form finansowania zakupu należy także leasing kontenerów. Oferuje go większość banków, a także wyspecjalizowane firmy leasingowe. Nasi pracownicy działu handlowego pomogą Państwu nawiązać kontakt ze współpracującymi z nami firmami.

zielony kontener budowlany

Ile kosztuje kontener budowlany

Cena kontenera budowlanego zależy od wielu czynników takich jak, wymiary, rodzaj izolacji, wybór konkretnej konfiguracji, a także ilość i rodzaj wyposażenia. Każdy kontener produkujemy specjalnie pod wymagania danego klienta, dla którego przygotowujemy indywidualną wycenę.

Jeżeli chcecie Państwo poznać cennik kontenerów budowlanych prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem handlowym lub przesłanie zapytania ofertowego za pomocą poczty e-mail.

Czy na ustawienie kontenera na placu budowy potrzebne jest pozwolenie?

Na koniec ważna kwestia dotycząca przepisów prawa. Przytaczamy poniżej zapis bezpośrednio odnoszący się do kontenerów budowlanych (artykuł 29, punkt 24 Prawa Budowlanego):

„Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy, oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych”.

Kontenery budowlane możemy więc użytkować w trakcie prowadzenia budowy bez uzyskiwania specjalnego pozwolenia, na tzw. zgłoszenie.

Należy zwrócić uwagę, że kontenery objęte takim zwolnieniem muszą znajdować się na terenie budowy, a sama budowa powinna być oczywiście prowadzona w oparciu o niezbędne pozwolenia.