AKTUALNOŚCI

Kontener budowlany w naszej ofercie

Na niemal każdej większej budowie znajduje się zaplecze budowlane dla pracowników biurowych i fizycznych składające się z pomieszczeń biurowych, socjalnych, czy sanitarnych. Najczęściej do budowy takiego zaplecza wykorzystuje się kontener budowlany. W poniższym wpisie przedstawiamy najważniejsze szczegóły, na które należy zwrócić uwagę planując kontenerowe zaplecze budowy.

kontenery budowlane - zaplecze budowy

Kontener budowlany – w jaki sposób jest wykonany?

Oferowane przez nas kontenery budowlane zbudowane są na bazie solidnej spawanej stalowej ramy, dzięki czemu można je przewozić samochodem ciężarowym. Jest to niezwykle istotne w przypadku firm budowlanych, które realizują swoje prace w różnych lokalizacjach i potrzebują mobilnych pomieszczeń, które zaraz po zakończeniu prac można dostarczyć na kolejną budowę.

W górnych narożnikach ramy znajdują się zaczepy (naroża kontenerowe), które pozwalają na zaczepienie haków dla dźwigu lub samochodu typu HDS. Kontenery budowlane są oczywiście izolowane, tak żeby zapewnić komfort pracy niezależnie od warunków atmosferycznych i pory roku. Ze względu na łatwość rozbudowy i zmiany konfiguracji proponujemy naszym klientom w kontenerach budowlanych ściany wykonane z płyty warstwowej. Dostępne rodzaje izolacji oraz parametry można sprawdzić tutaj.

Standardowy wymiar kontenera budowlanego wynosi 6 x 2,4 metra i jest taki sam jak popularnego 20 stopowego kontenera morskiego. Na specjalne życzenie produkujemy również kontenery budowlane w innym rozmiarze. Dla większych powierzchni kontenery łączy się w zestawy, a wnętrze aranżuje w dowolny sposób za pomocą ścianek działowych. Sposobem na ograniczone miejsce na placu budowy jest piętrzenie kontenerów. Oferujemy zarówno zewnętrzne stalowe schody wraz z podestami, jak i schody zabudowane wewnątrz kontenera.

biuro z kontenerów budowlanych
stróżówka na budowie

Kontenery budowlane mogą pełnić różne funkcje w zależności od potrzeb danej budowy. Dla kierownictwa budowy będą to kontenery biurowe, pracownicy fizyczni będą potrzebowali natomiast pomieszczeń socjalnych, takich jak szatnie, stołówki, jadalnie, czy kontenery sanitarne. Niezbędne na każdej budowie są również stróżówki dla pracowników ochrony. Wszystkie te rodzaje kontenerów można znaleźć w naszej ofercie, a szczegółowe informacje wraz z przykładowymi konfiguracjami i rysunkami można znaleźć na naszej stronie w dziale kontenery biurowe.

Kontenerowe biuro sprzedaży na budowie

Kontenery na budowie to nie tylko przestrzeń dla pracowników stricte odpowiedzialnych za budowę. Deweloperzy na wczesnym etapie budowy bardzo często szukają również pawilonów handlowych, w których mogą prowadzić sprzedaż budowanych mieszkań. W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowoczesne kontenery handlowe, które doskonale nadają się na biura sprzedaży.

kontenery handlowe - biuro sprzedaży na budowie

Zakup, czy wynajem kontenerów?

Polecamy Państwu kontenery budowlane w ofercie zarówno na sprzedaż jak i wynajem. Przy krótkich budowach wynajem kontenerów wydaje się być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Jeżeli jednak budowa będzie trwała kilkanaście miesięcy lub dłużej warto rozważyć zakup kontenerów. Do jednych z możliwych form finansowania takiego zakupu należy leasing kontenerów, oferowany przez wiele banków i firm leasingowych. W przypadku sprzedaży będziemy mogli Państwu także zaoferować dużo więcej opcji konfiguracji oraz możliwość dopasowania kontenerów do specyficznych niestandardowych wymagań.

Jeżeli chcecie Państwo poznać cennik kontenerów budowlanych prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem handlowym lub przesłanie zapytania ofertowego za pomocą poczty e-mail.

zielony kontener budowlany

Czy na ustawienie kontenera na placu budowy potrzebne jest pozwolenie?

Na koniec ważna kwestia dotycząca przepisów prawa. Artykuł 29 prawa budowlanego, w którym znajdziemy punkt 24, mówi że: „Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy, oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych”.

Kontenery budowlane możemy więc użytkować w trakcie prowadzenia budowy bez uzyskiwania specjalnego pozwolenia. Należy zwrócić uwagę, że kontenery powinny zostać umieszczone na terenie budowy, a sama budowa powinna być oczywiście prowadzona w oparciu o pozwolenie na budowę.