AKTUALNOŚCI

Sklep z kontenerów – od projektu do realizacji

Postawienie sklepu z kontenerów może być interesującym i opłacalnym pomysłem.

Do naszej firmy zgłosił się lokalny producent oferujący produkty z branży spożywczej z życzeniem postawienia przy swoim zakładzie sklepu firmowego z kontenerów.

Na przykładzie tej dostawy zapraszamy do prześledzenia krok po kroku jak wygląda proces przygotowania projektu, a następnie realizacja takiego obiektu.

sklep z kontenerów

Dlaczego warto rozważyć kontenery do budowy sklepu?

Kontenery wyróżniają się kilkoma ciekawymi cechami, które sprawiają, że warto rozważyć wykorzystanie ich przy projektach, w których chcemy ograniczyć do minimum czas realizacji oraz koszty.

Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę:

1. Mobilność.

Kontenery są przenośne, co oznacza, że możesz łatwo zmieniać lokalizację swojego sklepu w zależności od potrzeb i sezonu. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz testować różne miejsca lub uczestniczyć w różnych wydarzeniach.

2. Koszty

Sklepy z kontenerów są wielokrotnie tańsze niż budowa tradycyjnych budynków. Ponadto ich postawienie nie wiąże się z dużą ilością formalności.

3. Krótki czas dostawy

Sklep z kontenerów można postawić stosunkowo szybko. To ważne, jeśli zależy Ci na czasie.

4. Elastyczność

Kontenery można łatwo dostosować do różnych celów. Mogą służyć jako sklep, kawiarnia, biuro, magazyn, a nawet mieszkanie. Możesz dostosować wystrój i układ wewnętrzny według własnych potrzeb.

5. Marketing

Sklep z kontenerów może przyciągać uwagę klientów ze względu na swoją nietypową formę i nowoczesny wygląd.

Skąd wziąć projekt kontenerowego sklepu?

projekt kontenerów

Zapewne rozważając postawienie obiektu handlowego masz już w głowie pewien zarys jak powinny wyglądać poszczególne pomieszczenia, jaką będą pełniły funkcję i ile powinny mieć m2 powierzchni. Jeżeli jesteś świadomy swoich potrzeb wystarczy, że przekażesz nam swoje wymagania, a nasz dział konstrukcyjny na tej podstawie zaproponuje odpowiedni obiekt w technologii kontenerowej.

Zaletą kontenerów jest ich elastyczność i łatwość konfiguracji. Jeżeli potrzebny jest mały obiekt do 25 m2 wystarczający będzie pojedynczy kontener. Dla większych powierzchni kontenery można dowolnie łączyć tworząc nawet bardzo duże przestrzenie.

Konfigurując kontenery warto mieć na uwadze różne rodzaje izolacji, które możemy zaproponować. W przypadku obiektu całorocznego warto zadbać o porządną izolację z poliuretanu, natomiast przy obiektach wykorzystywanych tylko w sezonie w zupełności wystarczy styropian.

Kwestie wyboru odpowiedniej izolacji bardziej szczegółowo opisaliśmy w naszym innym wpisie, który znajdziesz tutaj.

Z kolei rodzaje stosowanych materiałów izolacyjnych znajdują się na stronie https://www.anga.pl/oferta-sprzedazy/kontenery-biurowe/#rodzaje_scian

Wracając do naszej dostawy kontenerów na sklep przedstawiamy poniżej rysunek z wymiarami i układem zrealizowanego przez nas obiektu.

Rzut z góry kontenerów na sklep:

Rzut kontenerów na sklep

Elewacje:

Projekt kontenerów na sklep

W tym przypadku mamy dość prosty układ na który składają się połączone trzy kontenery bez ścian wewnętrznych, każdy o wymiarach 6 x 3 metry.

Nasz klient zdecydował, że samodzielnie podzieli i wykończy wnętrze. Nie jest to dla nas żadnym problemem, gdyż możemy dostarczyć kontenery w „stanie deweloperskim” bez instalacji elektrycznej, czy innych elementów wykończeniowych.

Dla każdego z naszych klientów przygotowujemy podobny rysunek ofertowy, na którym oprócz wszelkich wymiarów, rzutów i widoków szczegółowo opisane są poszczególne elementy wyposażenia. Taki rysunek przygotowujemy zupełnie bezpłatnie i w razie konieczności modyfikujemy go do momentu uzyskania satysfakcjonującego efektu końcowego.

Zatwierdzony przez klienta projekt staje się podstawą do zamówienia i produkcji.

Czym charakteryzują się kontenery handlowe?

Kontenery na sklep można zaliczyć do grupy kontenerów handlowych. Możliwe zastosowania tych kontenerów są w zasadzie nieograniczone. Dostarczaliśmy już kontenery, które funkcjonowały min. jako:

  • biura sprzedaży deweloperów
  • kontenery na komis samochodów
  • salony ubezpieczeń
  • piekarnie/cukiernie
  • kontenery gastronomiczne
  • sezonowe punkty sprzedaży (artykuły świąteczne, fajerwerki, wystawy itp.)
kontenerowy komis samochodowy
kontenerowa cukiernia piekarnia
kontenerowy sklep ogrodniczy
kontener gastronomiczny

Dla kontenerów tego typu charakterystyczne są duże powierzchnie przeszklone. W naszych produktach stosujemy witryny z profili PCV lub aluminiowych w dowolnym wymiarze, a także przeszklone drzwi. Dostępna jest szeroka gama kolorystyki.

W naszej przykładowej dostawie klient zdecydował się na średniej wielkości witrynę wraz z przeszklonymi drzwiami. Dla ramy ścian i stolarki został wybrany kolor grafitowy.

Po zatwierdzeniu finalnej wersji rysunku przez klienta i złożeniu przez niego zamówienia przystępujemy do produkcji kontenerów. Ten proces odbywa się w całości w naszym zakładzie produkcyjnym i trwa kilka tygodni.

Szczegóły dotyczące aktualnego terminu realizacji otrzymacie Państwo zawsze wraz z ofertą przygotowywaną przez pracowników naszego działu handlowego.

Obok zdjęcia gotowych do wysyłki transportem ciężarowym kontenerów.

kontenery na sklep przed wysyłką

Jak przygotować się do dostawy kontenerów?

Czas, w którym produkowane są przez nas kontenery to najlepszy moment żeby przygotować się do ich dostawy. Na szczęście kontenery należą do grupy lekkich, przenośnych konstrukcji i nie wymagają tak jak budynki budowy kosztownych fundamentów.

W zasadzie w zupełności wystarczający będzie utwardzony plac wyłożony np. kostką brukową lub płytami betonowymi lub w przypadku terenu nieutwardzonego bloczki betonowe ułożone w narożnikach i po środku kontenerów.

Nasz klient poszedł o krok dalej i przygotował doskonale wykonane posadowienie odwzorowujące obrys poszczególnych modułów zestawu.

gotowe posadowienie pod kontenery

Jeżeli w kontenerach będą zamontowane urządzenia sanitarne, jak prysznic, toaleta, umywalki należy doprowadzić niezbędne media – zasilanie w wodę, a także rury kanalizacyjne.

Jeżeli nie przewidujemy częstego przenoszenia kontenerów w inne miejsce najlepiej wszelkie media wprowadzić od dołu przez specjalnie przygotowane przez nas przepusty w podłodze kontenerów.

Dokładne informacje na temat przygotowania posadowienia znajdziecie Państwo na stronie https://www.anga.pl/dodatkowe-informacje-dla-klientow/#posadowienie, na której opisujemy jak powinno wyglądać takie posadowienie i jakich błędów należy unikać.

Wyczekiwany moment - montaż gotowych kontenerów

Po kilku tygodniach oczekiwania następuje wyczekiwany moment dostawy gotowych kontenerów. W ramach naszej oferty zapewniamy transport (dostarczamy do każdej miejscowości w Polsce), rozładunek oraz montaż modułów.

rozładunek kontenerów

W przypadku zestawu 3 kontenerów na montaż wystarczy jeden dzień roboczy. Podczas rozładunku i ustawiania w docelowym miejscu kontenerów wprowadzane są przez podłogę media (elektryczne i informatyczne), a także podłączane są instalacje hydrauliczne.

Następnie poszczególne moduły są ze sobą skręcane, a miejsca łączeń uszczelniane i wypełniane izolacją.

Ponieważ nasz klient chciał uzyskać bardzo wysoki standard wnętrza zostało ono wykonane z użyciem tradycyjnych materiałów budowlanych przez zewnętrzną firmę po zakończeniu przez nas montażu kontenerów.

pierwszy kontener na miejscu
wykończenie wnętrza
montaż wewnątrz kontenerów

Atrakcyjny i nowoczesny wygląd obiektu przyciąga klientów

Popularne przysłowie mówi, że „jeden obraz jest warty więcej niż tysiąc słów”. Zapraszamy zatem do obejrzenia zdjęć gotowego sklepu z kontenerów mając nadzieję, że zainspirują Państwa do wykorzystania kontenerów w swoim przedsięwzięciu.

Kontenerowy sklep
Kontenerowy sklep
Kontenerowy sklep - wnętrze
Kontenerowy sklep

Jeżeli spodobał się Państwu pomysł wykorzystania kontenerów do budowy tego typu obiektów zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego z naszymi specjalistami z działu handlowego. Z przyjemnością przygotujemy dla Państwa bezpłatną wycenę wraz z rysunkiem ofertowym kontenerów.

Dziękujemy firmie Rzeźnia Drobiu Konkol z Niestępowa za możliwość prezentacji na naszej stronie zdjęć zakupionych kontenerów i życzymy udanego użytkowania.